Protetyka bez wycisków ! Dla kogo dedykowana jest protetyka cyfrowa ?

07-09-2022

Protetyka cyfrowa to wygoda dla pacjenta. Dzięki cyfrowemu skanerowi 3D „wycisk” jest wykonywany cyfrowo. Dla pacjenta oznacza to krótszy czas wizyty i brak nieprzyjemności pobierania wycisków, co często wiąże się z wywołaniem odruchu wymiotnego pacjenta.

Co to znaczy bez wycisków ? 

Od lat prace protetyczne wymagały wykonywania wycisków ze specjalnych mas wyciskowych. Masę nakłada się na tzw. łyżkę wyciskową, a następnie poprzez mocne przyłożenie do wybranego łuku zębowego uzyskuje się jego negatywowe odbicie w masie. To właśnie nazywamy wyciskiem. Z uwagi na wielkość łyżki i nieprzyjemne uczucie podczas wykonywania tej czynności, wielu pacjentów ma odruch wymiotny. Technologia skanowania cyfrowego, pozwala na wykonanie modelu za pomocą niewielkiej głowicy skanujące w ciągu ok. minuty.

Dla kogo dedykowana jest protetyka cyfrowa ?

Protetyka cyfrowa jest dla każdego, kto wymaga wykonania pracy protetycznej. Inlay, Onlay, Overlay, korony zębowe, mosty i kompletnych protez zębowe. Te i wiele innych prac można wykonać techniką cyfrową CAD/CAM.

Lekarz dentysta Karolina Bąk Szatan wykonując prace techniką cyfrową docenia zarówno wygodę wykonania usługi, jak i dokładność wykonania pracy na cyfrowych frezarkach. Wysoka dokładność ma wpływ zarówno na estetykę jak i trwałość.

 

 

Wróć do bloga