Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna – dlaczego warto wybrać EuroDent?

W Centrum Dentystyki EuroDent wykonujemy szeroką gamę zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Wykwalifikowani i utytułowani lekarze z wieloletnim doświadczeniem pracujący w naszej klinice dbają o to, aby swoje kompetencje wykorzystać w jak najlepszy dla pacjenta sposób, troszcząc się o jego komfort i bezpieczeństwo. Każdy z wykonywanych u nas zabiegów chirurgicznych poprzedzony jest dokładną diagnostyką mającą na celu m.in. wykluczenie innych metod leczenia (np. w przypadku ekstrakcji zęba) i wybranie optymalnych rozwiązań dzięki którym uśmiech naszych pacjentów będzie zdrowy i piękny (np. decyzje dotyczące usunięcia ósemek).
Integralną częścią zabiegów z chirurgicznych w obrębie jamy ustnej jest dobór odpowiedniego znieczulenia. W zdecydowanej większości odbywają się one w znieczuleniu miejscowym, bardzo rzadko stosowana jest narkoza.

Jakie zabiegi chirurgiczne wykonują nasi chirurdzy stomatolodzy?

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonywane w Centrum Dentystyki EuroDent:
• ekstrakcja (usuwanie) zębów stałych i mlecznych,
• usuwanie zębów zatrzymanych (np. zatrzymanych ósemek),
• resekcja wierzchołka korzenia zębowego,
• plastyka wędzidełek,
• zabiegi chirurgiczne w obrębie struktur kostnych wyrostków zębodołowych szczęki i żuchwy oraz tkanek miękkich jamy ustnej (np. leczenie torbieli),
• pobieranie tkanek do badań histopatologicznych; materiał badany jest w Zakładzie Patomorfologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Eurodent - centrum dentystyki Kraków