Leczenie kanałowe

Objawy wskazujące na potrzebę leczenia kanałowego

Higiena jamy ustnej i regularne wizyty w gabinecie dentystycznym zazwyczaj wystarczą, aby zapobiec chorobom jamy ustnej, zwłaszcza próchnicy. Leczenie kanałowe, nazywane też endodontycznym, jest konieczne, gdy uszkodzenie zęba jest na tyle głębokie, że bakterie dostają się do tzw. miazgi i wywołują obumieranie zęba i stan zapalny. Objawami mogącymi wskazywać na konieczność przeprowadzenia zabiegu leczenia kanałowego są:

– bolesność i nadwrażliwość zęba,
– opuchlizna dziąsła,
– ciemnienie zęba,
– osłabienie zęba objawiające się jego pękaniem lub kruszeniem.

 

W Centrum Dentystyki przeprowadzamy zarówno leczenie kanałowe pod mikroskopem, jak i bez wykorzystania tego sprzętu. Mikroskop gwarantuje stomatologowi precyzyjny podgląd, dzięki czemu kanały zęba mogą być dokładnie oczyszczone i wypełnione.  Skuteczne leczenie endodontyczne pozwala uniknąć ekstrakcji zęba, co ma bezpośredni wpływ na komfort spożywania posiłków i estetykę jamy ustnej.

Eurodent - centrum dentystyki Kraków

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Jeszcze przed rozpoczęciem leczenia kanałowego wykonywane jest RTG stomatologiczne, aby stomatolog mógł dobrze rozpoznać stan zęba.

Kolejnymi krokami, jakie wykona stomatolog, jest odnalezienie kanałów zębowych, oczyszczenie ich i odkażenie. Później są one osuszane i wypełniane ciekłym materiałem, tzw. gutaperką. Po wykonaniu tych czynności następuje odbudowa widocznej części zęba z materiałów kompozytowych, ewentualnie wykonywana jest korona, której celem jest przywrócenie estetyki i wyglądu naturalnego zęba.

Zabiegi endodontyczne są wykonywane w znieczuleniu miejscowym i są bezbolesne. W zależności od zęba i uwarunkowań zabieg może trwać nawet ponad godzinę.

Scroll Top