Higienizacja stomatologiczna

Czym jest higienizacja stomatologiczna?

Higienizacja stomatologiczna jest podstawowym zabiegiem profilaktycznym wykonywanym w gabinetach dentystycznych, często niedocenianym. Tymczasem jej regularne wykonywanie pozwala uniknąć problemów z uzębieniem. Pełna higienizacja obejmuje usuwanie kamienia nazębnego i nalotów poprzez ultradźwiękowy skaling, piaskowanie oraz polerowanie zębów. Na zakończenie zabiegu wykonywana jest fluoryzacja, która wzmacnia szkliwo i wzmaga regenerację struktury zębów. W EuroDent zabieg ten jest wykonywany przy użyciu nowoczesnych urządzeń i wysokiej jakości preparatów.

Eurodent - centrum dentystyki Kraków

Dlaczego powinniśmy wykonywać higienizację?

Zgodnie z zaleceniami stomatologów, zabieg higienizacji powinien być wykonywany mniej więcej raz do roku. Zaniedbania w tym obszarze skutkują nagromadzeniem dużej ilości kamienia nazębnego. Wzmaga on rozwój bakterii, a te z kolei prowadzą do:
– stanów zapalnych i krwawienia dziąseł,
– nieprzyjemnego zapachu z ust,
– rozwoju próchnicy,
– paradontozy.

Eurodent - centrum dentystyki Kraków

W EuroDent korzystamy z wysokiej jakości urządzeń do skalingu i piaskowania marki EMS z technologią Air-Flow.
Zabieg piaskowania przeprowadzony metodą Air Flow polega na podawaniu piasku w płaszczu wodnym. Dzięki temu jest on precyzyjnie kierowany na zęby. Całość czyni tę procedurą bezpieczną i delikatną.
Do przeprowadzania skalingu wykorzystujemy także urządzenie wykonane w technologii Piezon EMS. Dzięki czterem ceramicznym dyskom zamontowanym na tytanowym trzpieniu wywoływane są ruchy oscylacyjne o częstotliwości 27000 do 32000 Hz. Pozwala to na bezpieczne i komfortowe przeprowadzenie zabiegu.

Eurodent - centrum dentystyki Kraków