Protetyka stomatologiczna

Jakie usługi z zakresu protetyki stomatologicznej świadczy EuroDent?

Braki w uzębieniu to często problem nie tylko estetyczny, ale i zdrowotny. Protetyka jest dziedziną stomatologii, która skupia się na ich uzupełnieniu. Centrum Dentystyki EuroDent oferuje nowoczesne uzupełnienia protetyczne wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nasi specjaliści przygotowują je z najwyższą starannością i dokładnością, troszcząc się o ich estetyczny wygląd i komfort użytkowania. Wiemy, że odpowiednio dobrane i dopasowane protezy, mosty, korony itp. mogą przyczynić się do znacznej poprawy jakości życia naszych pacjentów, a to jest dla nas priorytetem.

Jakie są rodzaje uzupełnień protetycznych?

Rodzaj uzupełnienia protetycznego, który stomatolog zdecyduje się zastosować, powinien być zawsze dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Proponując konkretne rozwiązania nasi dentyści oraz specjaliści w dziedzinie protetyki kierują się m.in. skalą braków w uzębieniu, stanem zdrowia zębów i dziąseł, ogólnym stanem zdrowia pacjenta oraz jego osobistymi preferencjami i potrzebami. Oferujemy Państwu m.in.:

  • protezy częściowe, które wykonuje się wtedy, gdy protezę można „podeprzeć” na zdrowych zębach pacjenta,
  • protezy całkowite, stosowane przy bezzębiu,
  • korony,
  • wkłady i nakłady koronowe, czyliinlay i

Korony wykonuje się po załamaniach zęba, przy dużych ubytkach, po leczeniu kanałowym, po wykonaniu implantów https://eurodent.com.pl/oferta-eurodent/implanty/. Czasami z powodów estetycznych koronę stosuje się też dla poprawy kształtu zębów. W EuroDent zawsze indywidualnie podchodzimy do każdego klienta i wybieramy metodę, która jest najbardziej odpowiednia w danym przypadku.

Typy koron, jakie oferujemy naszym pacjentom:

  • korony licowane – na podłożu zrobionym ze specjalnego stopu metalu,
  • korony pełnoceramiczne – odwzorowują w najlepszy sposób szkliwo zębów i nie dają efektu przebarwienia,
  • korony cyrkonowe – są pełnoceramiczne, mają bardzo wysoką wytrzymałość i nie dają efektu przebarwienia.

Wkłady koronowe inlay i onlay są stosowane dla odtworzenia twardych tkanek zęba. Wysokiej jakości materiał i idealnie dobrany kolor pozwalają na odtworzenie zęba w sposób niewidoczny. Do wykonania zabiegu inlay lub onlay potrzeba dwóch wizyt, ponieważ wykonanie wycisków jest poprzedzone leczeniem zęba.

Szyny relaksacyjne

Szyna relaksacyjna to przezroczysta nakładka na zęby, dopasowywana indywidualnie do pacjenta i jego uzębienia. Jej używanie zaleca się osobom cierpiącym na bruksizm, czyli mimowolne, najczęściej nocne zgrzytanie zębami i zaciskanie szczęki. Przyczyna tej dolegliwości nie jest znana, ale najczęściej łączy się ją ze stresem, nerwicą, znaczenie mają też predyspozycje genetyczne. Konsekwencją tej przypadłości jest ścieranie lub nawet pękanie zębów, bóle szczęki i żuchwy oraz ograniczenia w ich ruchomości, bóle głowy, karku, a nawet pleców. Zastosowanie szyny relaksacyjnej powoduje odprężenie mięśni i chroni zęby przed ścieraniem. Szynę nakłada się wyłącznie na zęby górne.

Eurodent - centrum dentystyki Kraków