Protetyka stomatologiczna

Jakie usługi z zakresu protetyki stomatologicznej świadczy EuroDent?

Braki w uzębieniu to problem estetyczny i zdrowotny. Protetyka jest dziedziną stomatologii, która skupia się na ich uzupełnieniu. Centrum Dentystyki EuroDent oferuje Państwu nowoczesne uzupełnienia protetyczne wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nasi specjaliści przygotowują je z najwyższą starannością i dokładnością, troszcząc się o ich estetyczny wygląd i komfort użytkowania. Wiemy, że odpowiednio dobrane i dopasowane protezy, mosty, korony itp. mogą przyczynić się do znacznej poprawy jakości życia naszych pacjentów.

Protezy, korony oraz inne uzupełnienia protetyczne

Rodzaj zastosowanego uzupełnienia protetycznego powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Proponując konkretne rozwiązania nasi dentyści oraz fachowcy w dziedzinie protetyki kierują się m.in. skalą braków w uzębieniu, stanem zdrowia zębów i dziąseł, ogólnym stanem zdrowia pacjenta oraz jego osobistymi preferencjami i potrzebami.

W Centrum Dentystyki EuroDent oferujemy Państwu m.in.:
1. Protezy częściowe, które wykonuje się wtedy, gdy protezę można „podeprzeć” na zdrowych zębach pacjenta.
2. Protezy całkowite, stosowane przy bezzębiu.
3. Krony
Ten sposób odbudowy zęba stosuje się po załamaniach zęba, dużych ubytkach, po leczeniu kanałowym, po wykonaniu implantów. Czasami z powodów estetycznych koronę stosuję się też dla poprawy kształtu zębów.

Typy koron:
– korony licowane: na podłożu zrobionym ze specjalnego stopu metalu wykonane jest porcelanowe lico,
– korony pełnoceramiczne: odwzorowują w najlepszy sposób szkliwo zębów i nie dają efektu przebarwienia,
– korony cyrkonowe: to pełnoceramiczne korony mające bardzo wysoką wytrzymałość; nie dają efektu przebarwienia.

4. INLAY/ONLAY
Wkłady koronowe tego typu są stosowane dla odtworzenia twardych tkanek zęba. Wysokiej jakości materiał i idealnie dobrany kolor pozwalają na odtworzenie zęba w sposób niewidoczny. Wykonanie zabiegu wymaga wykonania wycisków i jest poprzedzone leczeniem zęba, stąd konieczność dwóch wizyt.

Szyny relaksacyjne

Szyna relaksacyjna to przezroczysta nakładka na zęby, dopasowana do konkretnego użytkownika i jego uzębienia. Jej używanie zaleca się osobom cierpiącym na bruksizm, czyli mimowolne, najczęściej nocne zgrzytanie zębami i zaciskanie szczęki. Przyczyna tej dolegliwości nie jest znana, ale najczęściej łączy się ją ze stresem, nerwicą, znaczenie mają też predyspozycje genetyczne. Konsekwencją bruksizmu jest ścieranie lub nawet pękanie zębów, bóle szczęki i żuchwy oraz ograniczenia w ich ruchomości, bóle głowy, karku, a nawet pleców. Nałożenie szyny relaksacyjnej powoduje odprężenie mięśni i chroni zęby przed ścieraniem. Szynę nakłada się na zęby górne.

Eurodent - centrum dentystyki Kraków
Scroll Top