Leczenie pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – kiedy lekarz powinien je zastosować?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to w istocie „tradycyjne” leczenie kanałowe. Różnica wynika z użycia mikroskopu, dzięki któremu stomatolog widzi lepiej kanały zębowe, które musi oczyścić i wypełnić. W niektórych sytuacjach bowiem zwykłe narzędzia powiększające mogą okazać się niewystarczające. Tylko przy pomocy mikroskopu pracę można wykonać dokładnie – a to właśnie dokładność ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o ostateczny sukces leczenia kanałowego – czy to przeprowadzanego pod mikroskopem, czy „tradycyjnego”.
Stomatolodzy prowadzący w EuroDent zabieg leczenia kanałowego pod mikroskopem korzystają z nowoczesnego mikroskopu niemieckiej firmy KAPS. Dzięki znakomitej optyce i magnetycznemu systemowi balansowania Free Motion obraz jest doskonale stabilny, dając lekarzowi komfort pracy, a pacjentowi pewność dokładnego wykonania zabiegu.

Co trzeba wiedzieć o leczeniu endodontycznym?

Leczenie endodontyczne zęba to trudny zabieg wymagający od przeprowadzającego go dentysty sporego doświadczenia, wprawy i precyzji. Stopień jego skomplikowania uzależniony jest od liczby kanałów, ich długości i ułożenia, a także miejsca położenia zęba w szczęce czy żuchwie (dostęp do zębów położonych w głębi jamy ustnej jest gorszy).
Usuwana podczas zabiegu miazga zęba składa się z włókien nerwowych i naczyń żylnych oraz tętniczych – dlatego leczenie endodontyczne przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Warto pamiętać, że dentyści mają dziś do dyspozycji nowoczesne i skuteczne metody znieczulania pacjentów.

Eurodent - centrum dentystyki Kraków
Scroll Top