Leczenie pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – kiedy lekarz powinien je zastosować?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem nie różni się w istocie od „tradycyjnego” leczenia kanałowego, jednak dzięki zastosowaniu mikroskopu stomatolog widzi lepiej kanały zębowe, które musi oczyścić i wypełnić. W niektórych sytuacjach zwykłe narzędzia powiększające mogą okazać się niewystarczające. Mikroskop zapewnia dokładność wykonanej pracy, a to ten czynnik jest kluczowy w ostatecznym sukcesie leczenia kanałowego.

W naszym centrum stomatologicznym korzystamy z nowoczesnego mikroskopu niemieckiej firmy KAPS. Dzięki znakomitej optyce i magnetycznemu systemowi balansowania Free Motion obraz jest doskonale stabilny, dając lekarzowi komfort pracy, a pacjentowi pewność dokładnego wykonania zabiegu.

Co trzeba wiedzieć o leczeniu endodontycznym?

Leczenie kanałowe to trudny zabieg, który wymaga od stomatologa precyzji, doświadczenia i wprawy. Stopień skomplikowania zabiegu jest uzależniony od wielu czynników: liczby kanałów, ich długości i ułożenia, a także miejsca położenia zęba w szczęce czy żuchwie (dostęp do zębów położonych w głębi jamy ustnej jest utrudniony).

Usuwana podczas zabiegu miazga zęba składa się z włókien nerwowych i naczyń żylnych oraz tętniczych – dlatego leczenie endodontyczne przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Warto pamiętać, że dentyści mają dziś do dyspozycji nowoczesne i skuteczne metody znieczulania pacjentów.

 

Eurodent - centrum dentystyki Kraków