Stomatologia dziecięca

Dziecko u dentysty – dlaczego warto postawić na stomatologa dziecięcego?

Wizyta z dzieckiem u dentysty może być nie lada wyzwaniem – i dla dziecka, i dla jego rodziców. By mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a maluch nie nabawi się lęku przed dentystą (a wszyscy wiemy, że taki lęk może mieć poważne konsekwencje), warto wybrać się do stomatologa dziecięcego.
W Centrum Dentystyki EuroDent przywiązujemy dużą wagę do dentystyki dziecięcej. Z myślą o naszych najmłodszych pacjentach i ich rodzicach podczas każdej wizyty staramy się budować odpowiednią, przyjazną atmosferę. Nasi stomatolodzy mają ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi. Dzięki ich podejściu chętnie wracają one do nas na kolejne wizyty.

Pedodoncja, czyli stomatologia dziecięca

Stomatolog dziecięcy to osoba, która nie tylko ma odpowiednie podejście do pracy z dziećmi i doświadczenie w tym aspekcie. Warto wiedzieć, że stomatologia dziecięca, inaczej pedodoncja (lub dentystyka dziecięca) to odrębna specjalizacja w stomatologii, skupiająca się na profilaktyce oraz leczeniu chorób zębów dziecięcych. Powstała, ponieważ zęby i jama ustna dzieci i młodzieży w wieku rozwojowym różnią się od tych, jakie posiadają dorośli. Pedodoncja zajmuje się m.in.:
• ząbkowaniem i jego zaburzeniami,
• leczeniem zębów mlecznych,
• leczenie stałych zębów niedojrzałych,
• profilaktyka próchnicy, wad zgryzu i chorób błony śluzowej.
Stomatolog dziecięcy wykonuje takie zabiegi jak np.
• lakierowanie (powlekanie zębów substancją długotrwale dostarczająca fluor do tkanki zębowej);
• lakowanie (uzupełnianie bruzd występujących naturalnie w zębach preparatem zabezpieczającym je przed próchnicą);
• fluoryzacja.

Eurodent - centrum dentystyki Kraków
Scroll Top