Stomatologia dziecięca

Dziecko u dentysty – dlaczego warto postawić na stomatologa dziecięcego?

Pierwsza w życiu wizyta dziecka u dentysty może zadecydować o jego stosunku nie tylko do kolejnych wizyt, ale i do stomatologów w ogóle. Taka wizyta bywa nie lada wyzwaniem – zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. By mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a maluch nie nabawi się lęku przed dentystą (a wszyscy wiemy, że taki lęk może mieć poważne konsekwencje: choćby konieczność wykonania poważnego leczenia kanałowego  w kolejnych latach życia), warto wybrać się do stomatologa dziecięcego, który ma odpowiednie podejście do małych pacjentów.

W Centrum Dentystyki EuroDent przywiązujemy dużą wagę do dentystyki dziecięcej. Z myślą o naszych najmłodszych pacjentach i ich rodzicach podczas każdej wizyty staramy się budować odpowiednią, przyjazną atmosferę. Nasi stomatolodzy mają ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi. Dzięki ich podejściu chętnie wracają one do nas na kolejne wizyty z prawdziwym uśmiechem!

Czym jest pedodoncja?

Dentysta dziecięcy to osoba, która nie tylko ma odpowiednie podejście do pracy z dziećmi i doświadczenie w tym zakresie. Warto wiedzieć, że stomatologia dziecięca, inaczej pedodoncja (lub dentystyka dziecięca), to odrębna specjalizacja w stomatologii, skupiająca się na profilaktyce oraz leczeniu chorób zębów dziecięcych. Powstała dlatego, że  zęby i jama ustna dzieci i młodzieży w wieku rozwojowym różnią się od tych, które mają dorośli.

Pedodoncja zajmuje się m.in.:
• ząbkowaniem i jego zaburzeniami,
• leczeniem zębów mlecznych,
• leczenie stałych zębów niedojrzałych,
• profilaktyka próchnicy, wad zgryzu i chorób błony śluzowej.

Stomatolog dziecięcy wykonuje takie zabiegi jak np.

• lakierowanie (powlekanie zębów substancją długotrwale dostarczająca fluor do tkanki zębowej);
• lakowanie (uzupełnianie bruzd występujących naturalnie w zębach preparatem zabezpieczającym je przed próchnicą);
• fluoryzacja.

Eurodent - centrum dentystyki Kraków
Scroll Top