Ile czasu trwa wykonanie licówek zębowych ?

26-04-2022

Od niedawna w Centrum Dentystyki EURODENT można wykonać prace protetyczne, w tym licówki zębowe przy wykorzystania metody cyfrowego skanowania jamy ustnej. Metoda ta pozwala na komfortowe i szybkie wykonanie prac o wysokich walorach estetycznych. Na załączonych zdjęciach pokazana „metamorfoza”. Praca wykonana przez Lekarza Dentystę Karolinę Bąk.

Jak licówki zębowe podnoszą estetykę zębów  ? 

Wskazań do podniesienia estetyki może być wiele, od przebarwień poprzez nieestetyczny kształt zębów do diastemy czy ubytków. Niezależnie od przyczyny, licówki zębowe poprawią estetykę ponieważ przykryją niedoskonałości zapewniając piękny kształt zębów o odcieniu bieli dostosowanym do wymagań pacjenta i naturalnej barwy jego zębów.

Ile trwa wykonanie licówek ?

Wykonanie licówek wymaga wstępnego przygotowania zębów. Zakres jest konsultowany podczas pierwszej wizyty. Czasami jest to konieczność wyleczenia zębów lub zabezpieczenia odsłoniętych szyjek zębowych. Jeżeli wszystkie te działania zostaną wykonane, to licówki wykonane metodą cyfrową mogą pojawić się na zębach pacjenta już po tygodniu !

Jakie są rodzaje licówek ?

Jest wiele materiałów z których wykonuje się licówki. Różnią się one znacząco ceną i trwałością. Najbardziej popularne to niedrogie licówki kompozytowe, które zapewniają trwałość do 5 lat. Wykonane są z materiału podobnego do tego stosowanego jako plomby. Znacznie wyższą jakość reprezentują licówki ceramiczne i porcelanowe, które zapewniają bardzo wysoką estetykę i trwałość.

 

Wróć do bloga