Dlaczego implanty to dobra metoda uzupełnienia braków w uzębieniu?

27-02-2020

Implanty zębowe to materiały stomatologiczne, których zadaniem jest zastępowanie braków w uzębieniu. Przypominają wyglądem śrubę i są  wyprodukowane z czystego tytanu; dlatego też są tak dobrze tolerowane przez ludzki organizm. Na takiej śrubie, całkowicie zasłoniętej przez dziąsło, montuje się ceramiczną koronę.

Jej odcień jest dobierany do barwy pozostałego uzębienia u pacjenta; dzięki czemu korona jest praktycznie nie do odróżnienia od zębów naturalnych. Sprawdź, jakie są pozostałe zalety implantów.

Implanty są uniwersalnym rozwiązaniem

Oferowane w naszym gabinecie tytanowe implanty zębowe zastąpią naturalne uzębienie zarówno w sytuacji, gdy pacjent utracił pojedynczy ząb, jak i kilka zębów. Są także najlepszym rozwiązaniem jeśli doszło do całkowitej utraty uzębienia. Implanty będą sprawować się dużo lepiej, niż ruchome protezy, które trzeba wyjmować i nakładać kilka razy na dobę. Są także wygodniejsze od protez całkowitych.

Implanty to dobra metoda uzupełnienia braków w uzębieniu ze względu na ich estetykę

Niewątpliwą zaletą leczenia implantami jest osiągany efekt estetyczny. Dzięki nim odzyskasz  promienny, jasny uśmiech i poprawisz swój wygląd. Znów poczujesz się atrakcyjnie, co przełoży się na twój komfort psychiczny oraz pewność siebie. Warto także zdać sobie sprawę, że implanty poprawiają mechanikę żucia i przyczyniają się do prawidłowego ułożenia żuchwy. W efekcie rysy twarzy ulegają wyostrzeniu.

Dzięki implantom nie zniszczysz sąsiadujących z nimi zębów

Co niemniej ważne, implanty zębowe oszczędzają pozostałe uzębienie, gdyż podczas zabiegu nie zachodzi konieczność szlifowania zębów sąsiadujących. Pozostałe zęby stają się trwalsze i wytrzymałe. Jeśli dodamy do tego zapobieganie zanikowi tkanki kostnej, brak podatności na próchnicę oraz wieloletnie użytkowanie, jasnym stanie się, dlaczego implanty są najlepszą metodą uzupełnienia braków w uzębieniu.

Wróć do bloga