Root canal therapy

Leczenie kanałowe – leczenie Endodontyczne

Leczenie kanałowe jest konieczne, kiedy uszkodzenie zęba jest na tyle głębokie że bakterie dostają się do tzw. miazgi i wywołują obumieranie zęba i stan zapalny.

EuroDent specjalizuje się w leczeniu endodontycznym bez i z użyciem mikroskopu. Dzięki leczeniu zęba nie musimy go usuwać co ma wpływ na komfort spożywania posiłków i estetykę.

Endodoncja pozwala dłużej cieszyć się uzębieniem nawet w przypadku znaczących ubytków.

Jeżeli ząb posiada ubytki to objawami dającymi wskazanie do konsultacji endodontycznej są:

– bolesność i nadwrażliwość zęba;
– opuchlizna dziąsła;
– ciemnienie zęba;
– osłabienie zęba objawiające się jego pękaniem lub kruszeniem.

Eurodent - centrum dentystyki Kraków
Przebieg leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe jest procesem wymagającym od stomatologa bardzo dużej dokładności i dobrego wzroku, dlatego podczas leczenia stosuje się specjalne lupy lub mikroskop. Zabieg leczenia kanałowego poprzedza się prześwietleniem RTG w celu rozpoznania stanu zęba. W EuroDent zabiegi endodontyczne są wykonywane w znieczuleniu miejscowym i są bezbolesne. W zależności od zęba i uwarunkowań zabieg może trwać nawet ponad godzinę.

Po oczyszczeniu zęba stomatolog musi odnaleźć kanały zębowe, oczyścić je przy użyciu narzędzi endodontycznych, odkazić. Następnie kanały są osuszane i wypełniane ciekłym materiałem tzw. gutaperką. Po wykonaniu tych czynności następuje odbudowa widocznej części zęba z materiałów kompozytowych lub wykonywana jest korona, której celem jest przywrócenie estetyki i wyglądu naturalnego zęba.

Scroll Top