Protetyka en

Protetyka

EuroDent Centrum Dentystyki w ramach leczenia wykonuje rekonstrukcje uzębienia – Protezy. Każde wykonanie pracy protetycznej jest poprzedzone konsultacją i pobraniem wycisków. Protezy są sprawdzane pod kątem czynnościowym, czyli prawidłowego zgryzu i współzależności między szczęką, a żuchwą. Wszystko po to aby komfort pacjenta był na naturalnym poziomie.

Protezy częściowe – wykonuje się wtedy gdy można podeprzeć się na zdrowych zębach pacjenta. Proteza wypełnia braki zębowe dając wysoką estetykę i komfort funkcji czynnościowych.

Protezy całkowite – stosowane przy bezzębiu. Odwzorowanie naturalnego wyglądu zapewnia estetyczny wygląd i przywraca funkcje żucia oraz poprawia artykulacje mowy.

INLAY / ONLAY – wkłady koronowe tego typu są stosowane dla odtworzenia twardych tkanek zęba. Wysokiej jakości materiał i idealnie dobrany kolor pozwalają na odtworzenie zęba w sposób niewidoczny. Wykonanie zabiegu wymaga wykonania wycisków i jest poprzedzone leczeniem zęba, stąd konieczność dwóch wizyt.

KORONY – ten sposób odbudowy zęba stosuje się po załamaniach zęba, dużych ubytkach, po leczeniu kanałowym, po wykonaniu implantów. Czasami z powodów estetycznych koronę stosuję się też dla poprawy kształtu zębów.

Typy koron
– korony licowane – na podłożu wykonanego ze specjalnego stopu metalu wykonane jest porcelanowe lico
– korony pełnoceramiczne – odwzorowują w najlepszy sposób szkliwo zębów i nie dają efektu sinienia
– korony cyrkonowe – to pełnoceramiczne korony mające bardzo wysoką wytrzymałość. Nie dają efektu sinienia.

Szyny relaksacyjne
Jest wiele powodów stosowania szyn relaksacyjnych, ale najczęściej wszystkie prowadzą do niszczenia uzębienia poprzez nocne niekontrolowane zgrzytanie zębami i silne zagryzanie. Ma na to wpływ wiele czynników, ale najczęstszym jest stres. Efektem takich zjawiska jest ścieranie lub nawet pękanie zębów. Szyna relaksacyjna stosowana na noc powoduje odprężenie mięśni i chroni zęby przed ścieraniem.

Eurodent - centrum dentystyki Kraków
Scroll Top