Implanty

Implanty

Implant jest fundamentem dla nowego zęba. Wykonany z wysokiej jakości tytanu wkręt, jest mocowany w kostnym podłożu dziąsła i stanowi podbudowę dla widocznej korony protetycznej zęba. Efektem końcowy nie różni się w sposób widoczny od własnego uzębienia pacjenta. W EuroDent zespół specjalistów doradzi, dobierze odpowiednie rozwiązanie, wykona zabieg i nadzoruje proces leczenia związanego z implantacją.

Implanty są wskazane dla osób które:
– mają braki pojedynczych zębów;
– mają rozległe braki lub bezzębie uniemożliwiające wykonanie mostów protetycznych;
– wymagają stabilizacji dla protez;
– nie tolerują protez.

Zabieg implantacji nie jest nowością. Doskonalony od wielu lat tak w zakresie materiałowym jak i techniki implantacji daje pacjentowi pewność że leczenie przebiegnie bezpiecznie. EuroDent korzysta z najnowszych osiągnięć technicznych, a do Państwa dyspozycji są specjaliści, którzy na bieżąco uzupełniają swoją wiedzę w zakresie najnowszych technik implantacyjnych.

Eurodent - centrum dentystyki Kraków
Klasyfikacja do zabiegu

Dokładna diagnostyka to postawa udanego zabiegu. Zdjęcie Panoramiczne lub Tomografia komputerowa dają obraz pozwalający na wstępną ocenę i zaplanowanie techniki wykonania implantu. Bardzo istotnymi czynnikami są stan zdrowia pacjenta, przyjmowane leki i dbanie o higienę jamy ustnej. Jeżeli są przeciwwskazania, lekarz poinformuje o tym pacjenta i wskaże przyczyny.

Przebieg leczenia implantologicznego

Jeżeli kości szczęki lub żuchwy są zdrowe, to w pierwszej kolejności wiercony jest otwór na tytanowy wkręt – implant. Jeżeli lekarz stwierdzi wcześniej że kości należy wzmocnić z powodu zaniku, to wykonywany jest zabieg regeneracji poprzedzający implantację. Zabieg może trwać do ok. 2 godzin w zależności od wielu czynników. Po wykonaniu implantu następuje okres gojenia trwający kilka miesięcy. W tym czasie następuje adaptacja nowej tkanki i wbudowanie się implantu w kość. Po tym okresie można osadzić koronę zęba, która jest mocowana na specjalnej śrubie łącznikowej. Cały proces leczenia wymaga znieczulenia miejscowego dla zapewnienia bezbolesnego i komfortowego zabiegu.

Scroll Top