Stomatologia zachowawcza

   

    Stomatologia zachowawcza to m.in. leczenie próchnicy, paradontopatii i zmian na błonach śluzowych jamy ustnej, leczenie dzieci, leczenie endodontyczne oraz zmiana wyglądu estetycznego zębów.

    W zależności od stopnia zaawansowania wyróżniamy próchnice początkową, taką którą można bardzo szybko wyleczyć, lecz zaniedbana może przekształcić się w próchnice powierzchowną (obejmującą szkliwo i powierzchowną warstwę zębiny), następnie próchnice średnią (tj. taką która obejmuje już znaczną część zębiny i szkliwo). Kolejnym stopniem jest próchnica głęboka. Wtedy to pacjent skarży się najczęściej na ostre krótkotrwałe bóle spowodowane zimnymi i gorącymi pokarmami i napojami. Wymagane jest wówczas leczenie zachowawcze. Nie leczona staje się bezpośrednią przyczyną schorzeń miazgi.

    Bardzo ważną gałęzią leczenia zachowawczego jest endodoncja - inaczej leczenie kanałowe. Jest ono szczególnie zalecane przed wykonaniem korony lub mostu, po złamaniu zęba lub przy bardzo głębokich ubytkach. Leczenie kanałowe powinno być wykonywane tylko raz, dlatego ogromne znaczenie ma wiedza lekarza oraz materiały i narzędzia jakimi się on posługuje.

    Obecnie, gdy każdy z nas dba o siebie i swój wizerunek poprawiamy go decydując się na wybielanie zębów. Aktualnie stosujemy wybielanie lampą oraz system NITE WHITE, jest to żel o smaku miętowym lub wiśniowym. Wprowadzamy go do jamy ustnej na specjalnej indywidualnej łyżce najczęściej na noc. Przebarwienia szkliwa mogą mieć różne podłoże wynikające z wieku, mogą być one następstwem palenia papierosów lub fajki, czasami są to uwarunkowania genetyczne. W niemal wszystkich przypadkach można uzyskać zadawalające efekty. Wybielanie zębów jest zabiegiem bezpiecznym, utrzymującym się długi okres czasu. Stomatologia Kraków.

GODZINY PRZYJĘĆ

Poniedziałek-Piątek:
8.00 - 20.00

Sobota:
9.00 - 15.00

KONTAKT


ul. Krowoderska 51
31-144 Kraków
Tel: (12) 634 58 93, (12) 634 24 09
Fax: (12) 634 51 48
E-mail: biuro@eurodent.com.pl